Automobilový koncern Daimler představil předběžné výsledky za 2Q, akcie +4,7 %
Německý automobilový koncern Daimler představil předběžné výsledky za druhé čtvrtletí roku 2016. Kompletní výsledky automobilka představí 21. července.
Předběžný očištěný provozní zisk EBIT ve 2Q 2016 vzrostl 3,973 mld. EUR z 3,764 mld. EUR před rokem. Automobilka uvádí, že zisk výrazně překonal tržní očekávání. Dařilo se dodávkám a autobusům, zatímco divizím nákladních vozů a osobních vozů Mercedes zisk klesl.
Zisk je mimo jiné očištěný o náklady spojené se stažením airbagů Takata ve výši 499 mil. EUR a blíže neurčené právní výloh ve výši 400 mil. EUR. Automobilka se odmítla vyjádřit, zda je tato částka spojená se žalobou v USA, podle které dieselové vozy s technologií BlueTec při nízkých teplotách nesplňují emise. Německý antimonopolní úřad také v květnu provedl razii v kancelářích automobilky v rámci vyšetřování nákupů oceli automobilovým průmyslem.
Společnost Daimler zároveň potvrdila výhled na úrovni EBIT pro letošní rok, který se nyní podle analytiků Goldman Sachs zdá být dosažitelnější. Daimler očekává mírně vyšší EBIT u osobních vozů Mercedes-Benz, autobusů Daimler a divize dinančních služeb, výrazně vyšší u dodávek Mercedes-Benz a výrazně nižší u nákladních vozů Daimler.
Akcie automobilky (DAI) rostou o 4,7 % na 57,82 EUR, na RM-SYSTÉMu (BAADAI) včera uzavřely na 1529 Kč.
Zdroj: Daimler, Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámoří končí v červeném ve většině sektorů
- Americké indexy již třetí den v záporu
- Frankfurtská burza zakončila seanci růstem
- Pražská burza posílila, akcie CSG stouply o 8,66 %
- Fillamentum zveřejnilo předběžné výsledky za 2025 a výhled na 2026
- USA: Pokračující prodeje domů v dubnu meziměsíčně vzrostly o 1,4 %
- Wall Street otevírá v červených číslech, v růstu pokračuje software
- Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone zveřejnil v rámci Start Day výsledky za rok 2025
- Americké futures kontrakty oslabují
- Společnost Bezvavlasy zveřejnila v rámci Start Day předběžné výsledky za 2025




