Unipetrol vybuduje logistický terminál za 700 mil. Kč pro novou polyetylenovou jednotku
Unipetrol oznámil uzavření smlouvy se společností Talke na vyprojektování a výstavbu logistického terminálu v Litvínově za 700 mil. Kč. Dokončení je plánováno na první čtvrtletí roku 2018.
Unipetrol jmenoval Talke generálním dodavatelem pro výstavbu logistického terminálu, který bude schopen ročně zpracovat a zabalit až 270 000 tun HDPE granulátu. Projekt zahrnuje výstavbu komplexu 40 skladovacích sil s celkovou kapacitou 16 000 tun, rozšíření stávající haly, instalaci nakládacích zařízení, pneumatického dopravního systému pro transport produkce a kancelářského zázemí.
Nová jednotka zvýší naše potřeby na skladování polyetylénového granulátu, a proto jsme se rozhodli vybudovat nový moderní logistický terminál v chemickém areálu v Litvínově," uvedl generální ředitel Unipetrolu Marek Świtajewski.
Tato smlouva je součástí projektu výstavby nové polyetylenové jednotky (PE3).
Akcie Unipetrolu (BAAUNIPE) dnes posilují o 0,2 % na 172,1 Kč.
Zdroj: Unipetrol
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Nová maxima v zámoří
- Trvající optimismus na Wall Street
- ČEZ: konferenční hovor s managementem k transformaci společnosti
- Frankfurtská burza uzavřela týden v červených číslech
- Pražská burza v závěru týdne v poklesu, ex-date na Monetě
- Na Wall Street se v úvodu seance obchoduje smíšeně
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v dubnu podle konečných dat na 49,8 b.
- Procter & Gamble reportoval za 3Q 3% organický růst tržeb, nad očekáváním analytiků
- Meta Platforms uzavřela dohodu s cloudovou divizí Amazonu o využívání jejích CPU čipů
- SLB reportovalo výsledky za 1Q, zisk dle očekávání, výsledky pod tlakem výpadků na Blízkém východě




