Představenstvo Unipetrolu zatím nevydalo doporučení, zda by společnost měla vyplatit dividendu
Generální ředitel rafinérské a petrochemické společnosti Unipetrol, Marek Świtajewski, na tiskové konferenci řekl, že její představenstvo zatím nevydalo doporučení, zda by společnost měla vyplatit dividendu.
Doporučení představenstva k dividendě se objeví v pozvánce na valnou hromadu, která bude vydaná během několika dní či týdnů. Unipetrol by dividendu vyplatil poprvé od roku 2007. Podle dřívější zprávy tisku minoritní akcionář J&T požaduje výplatu dividendy ve výši alespoň 12 Kč na akcii, rozhodnutí je však na majoritním polském vlastníkovi.
Marek Świtajewski také uvedl, že nemá dostatek informací k posouzení, zda požár, k němuž došlo před několika dny v jednotce vakuové destilace, oddálí plné spuštění litvínovské rafinerie. Ta byla 15. března odstavena kvůli údržbě na 39 dní.
Finanční ředitel Miroslaw Kastelik uvedl, že letošní čistý zisk Unipetrolu by mohl dosáhnout podobné úrovni jako loni. Tehdy Unipetrol vydělal 7,036 mld. Kč.
Akcie společnosti (BAAUNIPE) dnes oslabují o 1,55 % na 181,05 Kč.
Zdroj: Reuters, Unipetrol
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- USA: Počet nových pracovních pozic JOLTs v lednu vzrostl na 6946 tis. při očekávání 6750 tis
- USA: Index spotřebitelské důvěry U. of Michigan v březnu podle předběžných dat na 55,5 b.
- Americké futures kontrakty se obchodují v kladných hodnotách
- Vývoj cen komodit: Ropa (-1,91 %), měď (-1,22 %), stříbro (-0,91 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,31
- USA: HDP ve 4Q podle druhého odhadu anualizovaně vzrostl o 0,7 % při očekávání růstu o 1,4 %
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v lednu stagnovaly při očekávání růstu o 1,1 %
- USA: Index PCE v lednu meziročně vzrostl o 2,8 % při očekávání růstu o 2,9 %.
- USA: Osobní příjem v lednu vzrostl o 0,4 % při očekávání růstu o 0,5 %
- Adobe zveřejnilo výsledky za 1Q nad odhady, CEO Shantanu Narayen oznámil odchod z funkce




