Unipetrol podepsal dodatek ke smlouvě se společností Mero, do čela dozorčí rady jde Jasiński
Petrochemická a rafinérská společnost Unipetrol včera večer oznámila podpis dodatku ke smlouvě o přepravě a uskladnění ropy se společností Mero z 5. ledna 2016. Dodatek stanovuje nový tarif za přepravu ropy ropovody IKL a Družba a je platný od 1. dubna 2016 na dobu neurčitou. Obě společnosti rovněž podepsaly smlouvu o obstarání přepravy ropy ropovodem TAL, která nabývá účinnosti od 7. dubna na dobu neurčitou. Odhadovaná celková roční hodnota obou dnes podepsaných kontraktů přesahuje 1 mld. Kč.
Unipetrol si od nové smlouvy slibuje úsporu oproti předchozím podmínkám, jejíž velikost bude záviset na objemu přepravené ropy. O podpisu dodatku se již dříve spekulovalo v tisku, až dnes však Unipetrol zprávu oficiálně potvrdil.
Unipetrol také včera večer zveřejnil změny ve složení dozorčí rady, do jejíhož čela byl jmenován Wojciech Jasiński. Náhradním členem dozorčí rady byl jmenován Zbigniew Leszczyński.
Zdroj: Unipetrol, Reuters
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- USA: Index realitního trhu NAHB v únoru na 36 b. při očekávání 38 b.
- Wall Street v úvodu úterního obchodování oslabuje
- USA: Newyorský výrobní index v únoru na 7,1 b. při očekávání 6,2 b.
- Medtronic ve 3Q mírně překonal očekávání, potvrzený výhled je však podle analytiků zklamáním
- Americké futures kontrakty se obchodují v záporném teritoriu
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-4,55 %), zemní plyn (-4,32 %) a měď (-2,15 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,51
- Společnost Warner Bros. Discovery dočasně obnovila jednání s Paramount Skydance
- Kofola ČeskoSlovensko: odhady hospodaření za rok 2025
- Eurozóna: Index očekávání dle průzkumu ZEW v únoru na 39,4 b.




