Apple údajně zvažuje snížení produkce iPhonů 6S v prvním čtvrtletí kvůli zásobám telefonů u prodejců
Americká společnost Apple podle zprávy portálu Nikkei Asian Review zvažuje snížení produkce iPhonů z poslední generace v prvním čtvrtletí, aby prodejci měli šanci snížit své zásoby telefonů.
Apple podle zprávy údajně původně plánoval ponechat produkci modelů 6S a 6S Plus na stejné úrovni jako produkci modelů 6 a 6 Plus (modely o jeden rok starší generace) v loňském roce. U prodejců však začaly růst zásoby modelu z poslední generace, Apple proto dle zprávy uvažuje o 30% snížení jejich produkce, aby jejich zásoby u prodejců klesly. V dalších čtvrtletích se očekává opětovné zvýšení produkce.
Na prodejích poslední generace se podepisuje silný dolar, který prodražuje nákup telefonu na rozvíjejících se trzích, ale i absence výrazných vylepšení oproti předchozí generaci. Modely iPhonů generace „S“ nesou obvykle stejný design a mají vyšší výkon oproti o rok starším modelům se stejným číslem.
Apple již produkci svých vlajkových telefonů s 66% podílem na tržbách společnosti omezil, učinil tak v roce 2013. Pozornost investorů a technologických nadšenců se bude upírat k letošnímu podzimu, kdy by Apple měl představit iPhone 7. Výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2016 Apple představí 26. ledna.
Akcie společnosti Apple (AAPL) ztrácí 2,2 % na 103,6 USD.
Zdroj: Nikkei Asian Review, Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Wall Street otevírá páteční obchodování v záporu
- Apple vykázal nejvyšší růst tržeb v 1Q za více než čtyři roky, tažen segmentem iPhonů
- Apple si vybral Gemini od Googlu pro provoz Siri poháněné umělou inteligencí
- Wall Street v úvodu dnešního obchodování roste v čele s čipovými společnostmi po reportu Micronu
- Berkshire ve 3Q pokračoval v redukci Applu a Bank of America a otevřel novou pozici v Alphabetu
Nejnovější:
- Indexy umazaly většinu ztrát
- Trhu nadále dominují medvědi
- Frankfurtská burza ve čtvrtek citelně oslabila, když téměř všechny akcie ztrácely
- Colt Canada obdržel kontrakt v hodnotě 273 mil. CAD na modernizaci vojenských pušek (+komentář)
- Pražská burza oslabila v důsledku eskalace napětí na Blízkém východě
- Čínská Alibaba zklamala výsledky za 3Q, společnost sází na AI a cloud
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 13. březnu vzrostly o 35 mld. kubických stop
- USA: Velkoobchodní zásoby v lednu podle konečných dat meziměsíčně klesly o 0,5 %
- USA: Prodeje nových domů v lednu klesly o 17,6 % na 587 tis. při očekávání -2,7 %
- USA: Index předstihových ukazatelů v lednu poklesl o 0,1 % podle očekávání




