Analytici Goldman Sachs včera po rozhodnutí ECB predikci parity u EUR/USD podrobují revizi
Analytici investiční banky Goldman Sachs predikovali, že po rozhodnutí ECB může měnový pár EUR/USD klesnout až na 1,03. Euro se nicméně vydalo přesně opačným směrem, jak ukazuje následující obrázek.

Euro po rozhodnutí ECB a hlavně v průběhu konference Maria Draghiho začalo vůči dolaru prudce posilovat až o 3 % a mířilo k 1,10. Čtvrteční zavírací úroveň byla nakonec 1,0940. Jednalo se o největší denní růst od roku 2009.
Hlavní měnový stratég Goldman Sachs Robin Brooks agentuře Bloomberg řekl, že pro něho včerejšek nebyl dobrým dnem. Ještě včera Brooks řekl, že celou tezi ohledně slabého eura bude muset znovu zvážit. Predikce eura od Goldman Sachs je v současnosti v revizi.
Zatímco většina měnových stratégů již měsíce predikuje slabší euro, tak Brooks byl jedním největších medvědů. Před rozhodnutím ECB Brooks predikoval, že EUR/USD koncem letošního roku dosáhne parity a v příštích dvanácti měsících se bude obchodovat na úrovni 0,95.
Analytici v průzkumu pro agenturu Bloomberg predikovali pokles EUR/USD k 1,05 do března příštího roku a po zbytek roku bez výrazné změny.
Zdroj. Bloomberg
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)




