Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > US trhy před svátkem mírně rostou

US trhy před svátkem mírně rostou

25.11.2015 19:36

Americké indexy se v poslední plnohodnotné seanci tohoto týdne drží mírně v plusu. Širší index S&P posiluje o 0,10%, technologický Nasdaq roste o 0,30%. Investoři dnes mají k dispozici širokou škálu makroekonomických údajů. Celkově dnešní data vyznívají smíšeně a potvrzují tak pohled FEDu na růst ekonomiky, který centrální bankéři komentují jako umírněný. Příjmy obyvatel nadále rostou, ale nepřetavují se do výraznějších výdajů, které vzrostly opět pouze o 0,1%. Po slabších maloobchodních tržbách se tak potvrzuje umírněnější vstup do posledního kvartálu v této části ekonomiky. Slabší útraty reflektovaly obchodní řetězce ve svých výhledech, které vesměs v posledních týdnech v rámci výsledkové sezony spíše snižovaly. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby silně vzrostly o 3%, když vývoj byl tažený především leteckým průmyslem. Objednávky bez dopravních prostředků rostly však rovněž rychleji, než trh očekával, při meziročním srovnání však oba údaje vykazují pokles.

Z jednotlivých sektorů si největší zisky dnes připisuje zdravotní péče (+0,6%). Pfizer i Allergen po oznámené fúzi pokračují v růstu. Ropa již umazala podstatnou část dnešního poklesu, ale energetický sektor se drží stále mírně v záporu (-0,1%). Akcie HP (jedna z částí rozděleného Hewlett-Packard) oslabují po slabých výsledcích o více jak 13%.

Přestože jsou trhy po srpnových a zářijových výprodejích již na podstatně vyšších úrovních a blíží se opět svým historickým maximům, zůstávám do konce roku spíše optimistou. Black Friday odstartuje předvánoční nákupy, ECB v Evropě pravděpodobně příští týden představí další podpůrná opatření a FED pravděpodobně v prosinci zvedne sazby, ale růst bude pozvolný a potvrdí tím dostatečné přesvědčení o pokračování růstu ekonomiky. To vše jsou faktory, které můžou posunout trhy výše a vytvořit ještě letos nová historická maxima.


David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Fio banka na Twitteru Fio banka na Facebooku Fio banka na Google+ Fio banka na Youtube

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR26,4236927,62631
USD24,7390325,86497
GBP30,5067731,89523
CHF24,6148525,73515
PLN6,049336,32467

Další měny


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X