Buffett v uplynulém kvartále investoval do akcií AT&T, redukoval pozici v Goldman Sachs
Berkshire Hathaway Warrena Buffetta navýšila k 30. září celkový objem prostředků investovaných v akciích na 127,4 mld. USD. Za tři měsíce se tak objem investovaných prostředků zvýšil o více než 20 mld. USD.
Berkshire Hathaway především otevřela novou pozici v telekomunikačním gigantu AT&T (T), když ve 3Q 2015 nakoupila 59,3 mil. akcií této společnosti, což při páteční zavírací ceně 32,3 USD odpovídá pozici o velikosti téměř 2 mld. USD. Společnost v uplynulém kvartále také navýšila podíl ve společnosti General Motors (GM) na 50 mil. akcií, když přikoupila 9 mil. akcií této společnosti. Warren Buffett dále navyšoval svoje pozice ve společnostech Phillips 66 (PSX), Charter Communications (CHTR) nebo Suncor Energy (SU).
Berkshire Hathaway na druhé straně odprodávala akcie investiční banky Goldman Sachs (GS), když zredukoval svoji celkovou pozici v této bance o 13,2 % na 10,96 mil. akcií. Mírné redukce se dočkala také pozice v maloobchodním řetězci Wal-Mart (WMT), kde Buffett odprodal 8,6 % ze svého podílu a na konci kvartálu vlastnil 56,2 mil. akcií této společnosti.
Následující tabulka názorně ukazuje staré a nové pozice s platností konce 3Q.
Zdroj: Bloomberg, MarketWatch, SEC, Financial Times
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- AT&T reportovalo solidní výsledky za 2Q, celoroční výhled očištěného zisku na akcii trh zklamal
- Americké akcie obchodují smíšeně
- Americké akcie klesají, reportovaly Coca Cola, Philip Morris International, Danaher a další
- Goldman Sachs reportoval dobré výsledky za 2Q díky rekordním výnosům z obchodování s akciemi
- Americký trh otevřel bez výraznějšího pohybu, reportovaly Johnson & Johnson, Bank of America a další
Nejnovější:
- Trh je po absorbování dat smíšený
- Frankfurtská burza uzavřela čtvrtek růstem, reportovala Deutsche Bank a MTU Aero Engines
- Deutsche Bank reportovala za 2Q nad očekáváním, bankovní dům je na cestě splnit celoroční cíle
- Colt CZ bude i nadále dodávat zbraně české armádě, s Ministerstvem obrany podepíše novou smlouvu
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červenci na 1,0 b.
- Pražská burza rostla, index PX na historickém maximu
- Americké indexy se v úvodu seance obchodují smíšeně, výsledková sezóna je v plném proudu
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 18. červenci vzrostly o 23 mld. kubických stop při očekávání 27 mld.
- USA: Prodeje nových domů v červnu meziměsíčně vzrostly o 0,6 % při očekávání růstu o 4,3 %
- USA: Index PMI ve výrobě v červenci podle předběžných dat na 49,5 b. při očekávání 52,7 b.