Marriott International kupuje Starwood Hotels
Provozovatel známé sítě hotelů Marriott dnes oznámil akvizici společnosti Starwood Hotels & Resorts Worldwide za 12,2 mld. USD.
Akcionáři společnosti Starwood Hotels obdrží za každou akcii společnosti 0,92 akcie třídy A a 2 USD. Na konci tohoto procesu budou současní akcionáři Starwood Hotels držet přibližně 37% podíl v nově vzniklé společnosti. Šéfem nové společnosti se stane současný CEO Marriott International, Arne Sorenson. Společnost Starwood získá v dozorčí radě společnosti tři křesla.
Společnost Marriott očekává, že výše zmíněná akvizice by se měla pozitivně promítnout do čistého zisku na akcii dva roky po jejím dokončení. Jednorázové náklady spojené s transakcí společnost odhaduje na 100-150 mil. USD.
Pokud se transakci podaří zdárně dokončit, tak dojde ke vzniku největší sítě hotelů na světě. Společnost bude spravovat 5,5 tis. hotelů s celkovým počtem pokojů přesahujícím 1,1 mil.
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Zámořské akcie zahájily nový týden smíšeně
- Wall Street zatím slibuje posunutí historických maxim
- Frankfurtská burza na úvod týdne kosmeticky posílila
- Pražská burza v úvodu týdne stagnovala
- Makroekonomický výhled na tento týden: Rozhodnutí ECB o sazbách (eurozóna), index IFO (Německo),..
- USA: Index předstihových ukazatelů v červnu klesl o 0,3 % v souladu s očekáváním
- Hlavní americké akciové indexy rostou do 0,5 %, výsledky zveřejnily Verizon a Domino’s Pizza
- Domino’s Pizza reportovala za 2Q porovnatelné tržby nad očekáváním Wall Street
- Americké futures kontrakty indikují otevření v plusu
- Block nahradí v indexu S&P 500 společnost Hess