Brown-Forman zveřejnil nárůst provozního zisku o 3%, společnost však přibrzdil silný dolar
Společnost Brown-Forman, největší výrobce alkoholických nápojů v USA, dnes zveřejnila hospodářské výsledky za fiskální 1Q 2016.
| Výsledky společnosti Brown-Forman za 1Q 2016 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 1Q 2016 | Konsensus 1Q 2016* | 1Q 2015 | ||
| Tržby (mil. USD) | 699 | 705 | 714 | |
| Čistý zisk (mil. USD) | 156 | -- | 150 | |
| Čistý zisk na akcii (EPS, USD/a) | 0,75 | 0,75 | 0,7 | |
*průměr z odhadů dle agentury Bloomberg
Společnost, pod kterou mimo jiné spadá produkce whiskey Jack Daniel's, vodky Finlandia nebo šumivých vín Korbel reportovala kvartální čísla v souladu dřívějšími odhady analytiků. Tržby společnosti klesly meziročně o 2 % na, při konstantním měnovém kurzu však tržby o 7 % vzrostly. Provozní zisk společnosti vzrostl o 3% na 227 mil. USD (při konstantním měnovém kurzu růst o 9 %). Hrubá marže společnosti vzrostla o 0,8 procentního bodu.
Výsledky společnosti podpořily především dobré prodeje Jack Daniel’s Tennessee Honey, za který společnost utržila o 18 % více než před rokem (při konstantním měnovém kurzu). Ještě výrazněji (+28 %) vzrostly tržby divizi prémiových bourbonů.
Společnost dnes také potvrdila výhled pro fiskální rok 2016, ve kterém při konstantním měnovém kurzu očekává růst tržeb o 6-7 %, provozní zisk by měl růst 8-10% tempem. Čistý zisk na akcii společnost očekává v rozmezí 3,4-3,6 USD na akcii.
Akcie Brown-Forman (BFB) dnes rostou o 0,9 % na 99,1 USD.
Zdroj: Bloomberg, Brown-Forman
Tomáš Spousta, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Amerika končí smíšeně, technologie vedly
- Nervozita a tlak na zámořských trzích
- Frankfurt uzavírá středeční seanci v záporu
- Wall Street v úvodu seance mírně odepisuje, trh vyhlíží rozhodnutí Fedu o sazbách
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 24. dubnu poklesly o 6234 tis. barelů
- Pražská burza se vrací k poklesu
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v březnu vzrostly o 0,8 % při očekávání růstu o 0,5 %
- USA: Velkoobchodní zásoby v březnu vzrostly o 1,4 % při očekávání růstu o 0,4 %
- USA: Započatá výstavba v březnu dosáhla 1502 tisíc při očekávání 1380 tisíc
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně




