Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > TradeFio – realizace zisku akcií Intel (INTC)

TradeFio – realizace zisku akcií Intel (INTC)

23.10.2015 16:57, INTC

Původní část střednědobé pozice v Intelu dosáhla námi stanovené cílové ceny a vystoupala na úroveň technické rezistence. Reagujeme tak uzavřením pozice a realizujeme 15% zisk.

V rámci modelového portfolia TradeFio bylo dnes na trhu v USA prodáno 100 ks akcií společnosti Intel (INTC) za cenu 34,75 USD. Uzavřeli jsme tak střednědobou pozici otevíranou na konci června letošního roku (o vstupu do pozice více zde) a realizovali jsme 15% zisk. S akciemi společnosti jsme v poslední době obchodovali také krátkodobě (více zde), když jsme pozici navyšovali v období panických srpnových výprodejů. V poslední době na trzích převládá velmi pozitivní sentiment, který je vedle solidního úvodu zámořské výsledkové sezóny podporován také z řad centrálních bankéřů. ECB na včerejším zasedání podpořila trhy (zatím) jen slovně, když šéf M. Draghi potvrdil připravenost centrální banky dále uvolnit monetární politiku. Podpora pro riziková aktiva dnes přišla také z Číny, kde došlo ke snížení úrokových sazeb a snížení povinných minimálních rezerv. Vedle příznivého obecného tržní prostředí putovaly také převážně pozitivní zprávy přímo ze samotné společnosti. Intel v minulém týdnu představil dobré kvartální výsledky a uvádí na trh nové procesory 6. generace Intel Core nazývané Skylake. Přes mírně snížený výhled pro závěr roku silné Data Center divize firma věří, že půjde pouze o dočasné zpomalení. Také prvotní negativní po-výsledková reakce byla velmi brzy smazána a titul pokračoval v růstu na dnešní úrovně kolem 35 USD.

V rámci našeho střednědobého cíle 34-36 USD využíváme současného růstu k realizaci dosaženého zisku a zavíráme pozici na stanoveném cíli, kde se nachází také technická rezistence. Střednědobě jsme na titul dále pozitivní a v případě korekce na atraktivnější nákupní úroveň budeme pravděpodobně do pozice znovu vstupovat.

Zdroj: Bloomberg

 

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.


Fio banka, a.s.

Související odkazy


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Fio banka na Twitteru Fio banka na Facebooku Fio banka na Google+ Fio banka na Youtube

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,1087426,31726
USD21,2466822,26932
GBP28,0582629,40874
CHF21,6802522,72375
PLN5,932726,21828

Další měny


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X