Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > TradeFio – doprovodný komentář k držené pozici KIT digital (KITD)

TradeFio – doprovodný komentář k držené pozici KIT digital (KITD)

3.4.2012 09:30, KITD*

V návaznosti na náš předchozí komentář z 23.3. přinášíme shrnutí hlavních událostí u společnosti v uplynulé době a náš současný náhled na titul.

Akcie KIT digital prošly v uplynulém čtvrtletí vysoce volatilním vývojem „razítkující" nejprve oba předchozí mantinely (cca $8 / $12.50) v krátkém čase s následným propadem na nová minima až u úrovní $6. Na cestě dolů investoři nejprve „absorbovali" mírně snížený výhled pro r.2012 (cena okolo $11,5/a), poté v polovině března byly představeny kompletní výsledky za r.2011 a další upřesnění pro tento rok. Po lepších reportovaných číslech přišlo (mírné) zklamání ohledně projekce - záporný čistý hotovostní tok pro 1Q a především pak zprávy o posunutí vydání ročního dokumentu 10-K zejména kvůli ověření ocenění nehmotných aktiv (goodwillu) u provedených akvizicí. Titul tak ztratil nabyté zisky z úvodu roku a vrátil se zpět do koridoru $8-9.

O týden později rošády ve vrcholném managementu vyústily v prudké výprodeje při rekordním objemu. Potvrzení výhledu i konferenční hovor přinesl jen mírně uklidnění situace.

Pozitivní zvrat u titulu přišel až po (znovu)-rozvíření možného akvizičního zájmu ze strany větších hráčů na daném poli. Povzbudivá slova ze strany domu Roth Capital s optimistickým cílem $25 vyvolala patřičný rozruch, „multiplikovaný" vysokou hodnotou investorů v krátké pozici (short interest - aktuálně přes 50%!). Přestože nedávné změny ve vedení indikují možnou změnu kursu ve prospěch možného převzetí, akviziční „hype" byl spíše hnán z prostředí snů než skutečnosti .


V pátek po zavření trhu společnost publikovala zmiňovaný document 10-K s auditovanými čisly. Zatímco zveřejnění samotného dokumentu v dříve stanovené lhůtě spolu s žádným zásadním překvapením (především žádný odpis goodwillu!, potvrzení provozních čísel, přecenění nákladů na akvizice směrem dolů o $1,16 mil.) bude působit na titul podpůrně, dodatečné odpisy z investic ve výši $2.1mil. a úrokové náklady $0.48mil. korigují čísla za '11 směrem dolů. Vyjádření auditora o nedostatcích v oblasti finančního výkaznictví a nutnosti posílení zkušených účetních též může vyvolat otazníky z řad "fundamentálních" investorů opírající se o čísla / výhled společnosti.

Lze očekávat, že obchodování i v příštích týdnech přinese zajímavou podívanou. Tržní cena ve vztahu k očekávanému hospodaření, to vše okořeněné akvizičními spekulacemi na straně jedné, nedůvěra v kroky managementu díky poslednímu vývoji , vysoký podíl short investorů a (opět) nenaplněná očekávání na straně druhé.

Na současné ceně nadále budeme držet titul v TradeFiu, investiční příběh (probíhající transformace v ziskovou společnost) i přes zmíněné "vady na kráse" zůstává atraktivní. Nicméně ponecháváme nižší váhu v TradeFiu a na případnou změnu situace budeme reagovat.


Fio banka, a.s.


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Fio banka na Twitteru Fio banka na Facebooku Fio banka na Google+ Fio banka na Youtube

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,1302226,33978
USD21,3814422,41056
GBP28,1651829,52082
CHF21,8267222,87728
PLN5,937606,22340

Další měny


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X