Pro vstup do NOVÉHO Internetbankingu klikněte zde

Přihlášení k aplikaci Fio Internetbanking

Tento formulář je platný do: 05:03:23 CEST

Pro zadávání hesla můžete použít také grafickou klávesnici

zobrazit / skrýt klávesnici

bulbVíte že ...

  • Internetbanking je jako Vaše peněženka. Dopřejte mu ochrany před napadením spolehlivým a aktuálním antivirovým programem !
  • Přístupové heslo do Internetbankingu je Vaším malým osobním tajemstvím. Dopřejte mu stejné míry tajnosti a nesdělujte jej ani nejbližším osobám !
  • Čím složitější heslo bez vazby na Vaši osobu zvolíte, tím obtížnější je jeho prolomení. Kombinujte číslice, malá a velká písmena a zvláštní znaky. Vyhýbejte se osobním jménům, přezdívkám či osobně významným datumům !
  • Riziko zachycení vstupního hesla můžete podstatně snížit používáním grafické klávesnice při jeho zadávání. Použití grafické klávesnice je velmi doporučené, vstupujete-li do Internetbankingu na veřejně přístupném zařízení.
  • Jedno z největších rizik pro Váš Internetbanking představují útoky prostřednictvím tzv. malware, nebo-li škodlivého softwaru. K jeho průniku na Váš počítač může dojít mimo jiné tím, že dáte souhlas k instalaci aplikace neznámého původu.
  • Škodlivý software cílící na data z Vašeho počítače se nejčastěji maskuje jako užitečná aplikace nebo počítačová hra zdarma. Jeden z posledních útoků byl veden prostřednictvím aplikace, která se vydávala za nástroj pro sledování poštovních zásilek.
  • E-mail představuje pro bezpečnost Vašeho počítače jedno z největších rizik. Škodlivý software cílící na data z Vašeho počítače se může ukrývat v příloze nebo pod odkazem na webové stránky.
  • Každá výzva k povolení instalace nové aplikace představuje potenciální riziko proniknutí škodlivého software na Váš počítač. Povolujte instalaci jen těm aplikacím, o jejichž původu a účelu nemáte žádné pochybnosti.
  • Obáváte se, že by Vaše platební karta mohla být zneužita k transakci na internetu ? Řešení je prosté - nastavte Vaší kartě nulový limit pro tento typ transakcí a pouze v případě vlastní potřeby jej dočasně upravte. Změna limitů je online a zdarma !
  • Obáváte se zneužití Vaší karty na internetu, pokud se i jen na chvíli dostane do cizích rukou ? Každá taková transakce musí být potvrzena CVC kódem vytištěným na rubu karty. Riziko snížíte, pokud tento kód odstraníte a budete jej, stejně jako PIN, uchovávat jen ve Vaší paměti.
předchozí další

Hledáte více informací?

Doporučené nastavení prohlížeče:

Povolte JavaScript  
Umožněte nastavení cookies  

Nevíte si rady? Kontaktujte nás:

Banner