Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > TradeFio - prodej akcií Solarworld (SWV)

TradeFio - prodej akcií Solarworld (SWV)

29.3.2012 13:50, SWV

Pozice v předním německém producentu solárních panelů Solarworld byla prodána na stoploss po proražení 52týdenního minima (2,60 EUR).

Akcie Solarworldu jsme zařazovali do TradeFia po předchozím prudkém poklesu v návaznosti na přehnané obavy investorů z výrazného omezení domácích subvencí, jehož finální podoba měla být známa v 2. polovině března.


Přestože se titul dle očekávání krátkodobě zotavil (z 3,06 růst na 3,32 Eur) na pozadí pronikajících dílčích zpráv ohledně dotací a v „předvečer" oznámení uvalení cel pro čínské producenty z důvodu nedovolené tamní vládní podpory, akcie nedosáhla našeho krátkodobého cíle 3,60 EUR. Finální verdikt ze strany německé vlády i uvalená předběžná cla (2,9% - 4.7%) nakonec nepřinesly akciím Solarworldu kýženou podporu, když přijatá opatření nevyvolala dramatický obrat v náhledu na tradiční solární producenty. Růstový impulz nepřišel ani v souvislosti se zveřejněnými HV za Q4 11 po smíšených finálních číslech spolu s výhledem pro r. 2012.


Nyní se lze očekávat u Solarworldu na informace chudší období, kdy titul bude ovlivňován spíše technickými faktory, zprávami v solárním sektoru i tržním vývojem. Po zveřejnění zmiňovaných zpráv a proražení ročních minim tak byla pozice uzavřena na stop-loss ceně 2,55 EUR (otevření na 3,058 EUR).


Přestože lze očekávat v letošním roce konsolidaci v solárním sektoru (Solarworld v nedávné minulosti potvrdil zájmy o převzetí), v krátkodobém horizontu, pro který byl tento obchod koncipován, se jeví možná akviziční oznámení jako méně pravděpodobná.


Fio banka, a.s.

Související odkazy


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Fio banka na Twiteeru Fio banka na Facebooku

Devizové kurzy ČNB

EUR27,45+0,18
HUF8,95-0,13
JPY19,40+0,12
PLN6,56-0,01
USD19,87-0,07

Další měny